Spływ kajakowy Gołębia Góra

Szlakiem Natury

  • Stopień trudności szlaku: Średni
  • Czas trwania: 3,5 godziny
  • Długość: 9 km
  • Start: Gołębia Góra
  • Koniec: Jezioro Głębokie

Cena 60 zł / osoba

Słupia na tym odcinku jest bardzo atrakcyjna przyrodniczo. Przepływa przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, rezerwat przyrody „Gołębia Góra” oraz ścieżkę przyrodniczą „Okolice Jeziora Głębokiego”. Przygodę rozpoczynamy na przystani w Gołębiej Górze, a kończymy przystanią nad Jeziorem Głębokim.

Nie tylko aspekty przyrodnicze są atutem tego odcinka Słupi. Zmienny nurt, który ze spokojnego przyspiesza, aby znów zwolnić oraz kręty bieg rzeki potrafią dostarczyć wiele emocji do waszego spływu kajakowego. Jest to idealna propozycja spływu dla każdego – doświadczonego jak i początkującego kajakarza, całej rodziny czy grupy znajomych.

Dodatkowego uroku dodaje finisz nad pięknym Jeziorem Głębokim. Płyniemy przez nie około 15 minut, aby dotrzeć do sporej plaży przy prawym brzegu. Przy niej znajdziemy miejsce na ognisko, rozbicie namiotu oraz zadaszone ławy. Spływ tym odcinkiem, a może i nocleg w tak pięknym miejscu na pewno przyniesie Wam niezapomniane wspomnienia!

Jeżeli spływ kajakowy z Gołębiej Góry o długości 9 kilometrów to dla kogoś troszkę mało, istnieje możliwość połączenia tego odcinka z poprzedzającym, czyli „Niezwykła przygoda” . W takim przypadku miejsce startu zmienia się z Gołębiej Góry na Soszycę, a cały spływ wydłuża się do 20 kilometrów!

Cena zawiera:

Z

miejsce w kajaku z wysokiej jakości polietylenu,

Z

kamizelkę asekuracyjną,

Z

wiosło uniwersalne Swiss,

Z

transport sprzętu,

Z

miejsce parkingowe przy przystani,

Z

transport kierowców do samochodów.

Z

wodoszczelna beczka na telefon

Mapa spływu: