Spływ kajakowy Soszyca

Niezwykła przygoda

  • Stopień trudności szlaku: Średni
  • Czas trwania: 4 godziny
  • Start: Soszyca
  • Koniec: Gołębia Góra

Cena 50 zł / osoba

Spływ rozpoczyna się w miejscowości Soszyca. Znajdziemy tutaj duży, bezpieczny parking oraz sklep spożywczy. W początkowym etapie rzeka nie sprawia większych kłopotów, płynie spokojnie, w szerokim korycie. Co jakiś czas napotykamy spore bystrza oraz konary przecinające nam drogę przez co trzeba będzie schować się w kajaku, aby pod nimi przepłynąć.

Druga część odcinka przepływa przez urokliwy Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz rezerwat „Gołębia Góra”. Przyniosą one nie tylko niezapomniane widoki, ale również i adrenalinę, ponieważ napotkamy na przeszkody w postaci wartkiego nurtu, bystrzy oraz wielu powalonych drzew. Spływ kończy się za mostem drogowym w Gołębiej Górze, gdzie znajduje się duża przystań. Jest możliwość rozpalenia ogniska oraz rozbicia namiotu. Są zadaszone ławy, dla każdego znajdzie się miejsce 😉

Odcinek ten jest dla osób, które mają już kilka spływów za sobą lub nie boją się wyzwań. Jeśli uważasz, że 11km spływu to za mało, istnieje możliwość przedłużenia go o kolejne 9km czyli o trasę „Szlakiem natury” za jedynie dodatkowe 5 zł za osobę.

Cena zawiera:

Z

miejsce w kajaku z wysokiej jakości polietylenu,

Z

kamizelkę asekuracyjną,

Z

wiosło uniwersalne Swiss,

Z

transport sprzętu,

Z

miejsce parkingowe przy przystani,

Z

wodoszczelna beczka na telefon (dla jednej osoby, kontaktującej się z nami podczas spływu)

Z

transport kierowców do samochodów.

Mapa spływu: