Spływ kajakowy Parchowo

Pierwszy Rodzinny Spływ:

  • Stopień trudności szlaku: Łatwy
  • Czas trwania: 2,5 godziny
  • Start: Parchowo 
  • Koniec: Bylina

Cena 60 zł / osoba

cena obowiązuje przy zamówieniu min 4 kajaków

Nasz pierwszy spływ kajakowy rozpoczyna się na przystani w okolicach miejscowości Parchowo, gdzie Słupia płynie spokojnie i nie sprawia problemów nawet początkującym, a w jej otoczeniu lasy zmieniają się w łąki. Pierwszą atrakcją którą napotkamy to Kamień Papieski usytuowany blisko miejsca startu. Wodowanie jak i cały odcinek nie sprawia problemów dzięki płaskiemu, wyrobionemu brzegowi. Każdy będzie mógł łatwo zwodować swój kajak. Jednak jeśli pojawią się jakieś obawy prosimy poinformować nas o tym, z chęcią pokażemy „co i jak ;)”.

Po uporaniu się z włożeniem kajaków do wody czeka nas 1,5 godziny płynięcia rzeką. Co jakiś czas po lewej stronie koryta rzeki możemy spotkać dogodne miejsca do małej przerwy.  Krajobraz nie zmienia się, aż do wpłynięcia na jezioro Żukówko. Tutaj polecamy zrobić sobie dłuższą przerwę na nowo powstałej przystani, która może być prawdziwą atrakcją dla dzieci. Są pomosty, zadaszone ławy oraz miejsce na ognisko. Znajdziemy ją płynąc prawym brzegiem. Z jeziora z powrotem wpływamy na rzekę, aby w przeciągu 40 minut dotrzeć do przystani w Bylinie.

Odcinek ten jest idealny dla rodzin z dziećmi, które będą mogły wykorzystać 3 osobowe kajaki „Sprinter II” lub „Caymann” i przeżyć razem niesamowitą przygodę oraz tych, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił w kajaku.

Po poradzeniu sobie z tym odcinkiem zapraszamy na dłuższą alternatywę ” Pełen relaks na Słupi ” lub na coś trudniejszego czyli ” Szlakiem natury „.

Ważne! W kajaku 3 osobowym jest miejsce dla dwóch osób dorosłych oraz dziecka do 6 roku życia.

Cena zawiera:

Z

miejsce w kajaku z wysokiej jakości polietylenu,

Z

kamizelkę asekuracyjną,

Z

wiosło uniwersalne Swiss,

Z

transport sprzętu,

Z

miejsce parkingowe przy przystani,

Z

transport kierowców do samochodów.

Z

wodoszczelna beczka na telefon

Mapa spływu: